Czarnek uspokaja uczniów „Take it easy!”

Powrót do szkół po wielu miesiącach nauki zdalnej wcale nie wywołuje wśród uczniów jednomyślnej euforii. Pojawia się wiele pytań, niepewności oraz stres. Minister eduakcji i nauki Przemysław Czarnek uspokajał uczniów na konferencji prasowej. 

fot. Pexels

Stopniowy powrót uczniów do nauki stacjonarnej w szkołach rozpocznie się 4 maja.

Do szkół na początek wrócą uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy już zaczęli naukę hybrydową. W kolejnych tygodniach dołączą do nich starsze roczniki, również ze szkół ponadpodstawowych.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek stwierdził na konferencji prasowej, że „zakończenie roku 25 czerwca w trybie stacjonarnym w szkłach, przyczyni się do tego, że odbuduje się wspólnota, więź między uczniami,  nauczycielami”

Uczniowie mają jednak wiele obaw przed powrotem do szkół właśnie tuż przed końcem roku. Apelują wręcz, by przedłużyć naukę zdalną do końca roku szkolnego, a wrócić do szkoły dopiero we wrześniu.

Przemysław Czarnek starał się odpowiedzieć na apel uczniów i dwukrotnie powtórzył „Take it easy!”. Dodał, że każdy dzień nauki stacjonarnej jest lepszy niż kilka dni nauki zdalnej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c