Czeka nas krajowy lockdown? Nieoficjalnie: Wszystko zależy od jednego czynnika!

Ze względu na bardzo wysoką liczbę zakażeń COVID-19, rząd myśli o obostrzeniach o zasięgu ogólnopolskim. Jak nieoficjalnie dowiedziało się radio RMF FM, jeśli w czwartek liczba nowych zakażeń przekroczy 25 tysięcy, cały kraj zostanie objęty lockdownem.

Ostatnie dni i tygodnie pokazały, że w Polsce trzecia fala pandemii koronawirusa rozwija się w zastraszającym tempie. Dobowe liczby zakażeń wynoszą po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt przypadków. Rząd decyduje się wprowadzać dodatkowe obostrzenia w najbardziej zagrożonych województwach.

Jak się jednak okazuje, jeśli liczba przypadków dalej będzie rosnąć, mogą zostać wprowadzone restrykcje o zasięgu ogólnokrajowym. Do takich informacji dotarło radio RMF FM. Wszystko zależy od liczby nowych zakażeń koronawirusem w czwartek. Jeśli będzie ich powyżej 25 tysięcy, możemy spodziewać się najgorszego.

Lockdown na terenie całej Polski oznaczałby zamknięcie galerii handlowych(z wyjątkiem sklepów pierwszej potrzeby), ale także hoteli, teatrów, kin, basenów, stoków i innych obiektów sportowych. Zmiany pojawiłyby się również w nauczaniu. Uczniowie klas I-III przeszliby na naukę hybrydową.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c