Część luzowań możliwa jeszcze przed majówką

Długi weekend majowy już za kilka dni a w rządzie nadal trwa przepychanka w sprawie luzowania obostrzeń. Część ministrów chciałaby poluzować restrykcje jeszcze przed majówką, część zdecydowanie woli zostawić tę decyzję po zakończonym weekendzie. Jakie są możliwości?

fot. Pixabay

Jak nieoficjalnie podaje RMF FM, największe i najszybsze luzowanie obostrzeń dotyczyć będzie sportu, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Luzowanie przede wszystkim ma dotyczyć dzieci i młodzież, tak by mogły iść np. na basen, albo poćwiczyć na świeżym powietrzu z limitem znacznie wyższym niż obecne 25 osób.

Niewielkie luzowania mają również dotyczyć strefy kultury i możliwość organizowania niewielkich imprez plenerowych.

Jak informuje stacja, część ministrów oraz KPRM jest za tym, by luzowania dotyczące sportu i kultury wprowadzić jeszcze przed weekendem majowym, zwłaszcza że pogoda zaczyna dopisywać. Entuzjazmu nie podziela jednak Ministerstwo Zdrowia, które podobne luzowania wolałoby wprowadzić po weekendzie majowym.

Decyzja ma zapaść i zostać ogłoszona jeszcze w środę 28 kwietnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c