Często to robisz? Wprowadzili zakaz, grożą wysokie kary!

Od 10 października cała Polska znajduje się w żółtej strefie. Zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe nawet na ulicy. W tym przypadku nowy zakaz jest zrozumiały. Grożą za to wysokie kary.

Z jednej strony zasłanianie ust i nosa jest obowiązkowe, z drugiej można kupować różną żywność na wynos. Użytkownicy zaczęli pytać GIS czy w tym przypadku spożywanie posiłków i napoi w przestrzeni publicznej jest dopuszczalne.

„Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek” – czytamy w Q&A na stronie GIS. Za spożywanie posiłków grozić może kara identyczna do tej, którą wymierzają służby za brak maseczki, czyli 500 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c