Czy opłaca się wymieniać waluty online? Kupuj i sprzedawaj tak, by na tym zaoszczędzić

Jeśli zależy Ci na kupnie obcych walut, to z pewnością szukasz miejsc, oferujących jak najatrakcyjniejsze kursy walut. Im tańszy jest dany pieniądz, tym mniej złotówek na niego wydasz. Ostatecznie więc płacisz mniejszą kwotę za uzyskanie określonej sumy w obcej walucie. Teoria brzmi bardzo łatwo i trudno się z nią nie zgodzić. Pytanie jednak, gdzie wymieniać waluty i czy korzystanie z wygodnych kantorów online przynosi oszczędności?

Fot. Materiały prasowe

Dlaczego opłaca się wymieniać waluty online?

Kantory internetowe w ostatnim czasie przeżywają prawdziwe oblężenie. Korzystają z nich tysiące internautów i trudno się temu dziwić. Działają bez przerwy, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. W dodatku aktualizują ceny co kilka sekund, pozwalając na korzystanie z najlepszych okazji. To jednak dopiero początek listy zalet, które różnią je od jednostek stacjonarnych.

Kantory online to przede wszystkim swoboda. Dostępne są zwykle z poziomu rozmaitych urządzeń, od komputerów, przez laptopy i tablety, aż po smartfony. Dzięki temu możesz korzystać z nich, kiedy tylko chcesz. Gdy kurs euro lub dolara będzie przystępny, zrealizujesz wymianę kilkoma kliknięciami. To szansa na kupienie obcych walut w najlepszych cenach.

Transakcje internetowe w rzetelnym serwisie to też gwarancja bezpieczeństwa. Strony takie mają odpowiednie zabezpieczenia, a Ty nie musisz chodzić z plikiem banknotów po ulicach. Środki lądują bezpośrednio na Twoim koncie i możesz je wydawać praktycznie od razu. Możesz również zlecić wysyłkę środków na inne konto, przekazując w ten sposób pieniądze np. rodzinie czy zagranicznym kontrahentom.

Gdzie wymieniać waluty online?

Na rynku jest wiele kantorów online, warto jednak polegać na tych, których wiarygodność i niezawodność zostały potwierdzone przez użytkowników. Tak jest właśnie w przypadku serwisu InternetowyKantor.pl, który posiada licencję na świadczenie usług płatniczych Komisji Nadzoru Finansowego. W każdej chwili na stronie https://internetowykantor.pl/kursy-walut/ sprawdzisz aktualny kurs wymiany interesującej Cię waluty, a także ceny historyczne. Dostępnych jest tam wiele najpopularniejszych walut, ale nie brak też pieniędzy rzadziej spotykanych, oferowanych w atrakcyjnych cenach.

InternetowyKantor.pl aktualizuje kursy co kilka sekund. W dodatku pozwala na ustawienie alertu na stawkę, którą uznasz za korzystną. Dzięki temu dostaniesz powiadomienie, gdy tylko taka cena pojawi się na rynku. To szansa, by przeprowadzić transakcję od razu, nawet jeśli skok jest chwilowy i trwa zaledwie moment. Transakcje na tej platformie zleca się tak szybko, że na pewno uda Ci się wykorzystać swoją szansę.

Co więcej, InternetowyKantor.pl oferuje klientom funkcjonalny kalkulator walut. Z jego pomocą sprawdzisz, ile będzie kosztował Cię zakup danej waluty. System porówna swoją ofertę z tymi proponowanymi przez najpopularniejsze w Polsce banki. W ten sposób dowiesz się, jak wiele możesz zaoszczędzić na transakcji.

Wymieniaj waluty po niskich cenach i nie przepłacaj

Kupując tanie waluty, należy wiedzieć o jednej rzeczy. Kursy w ciągu roku przechodzą wiele zmian. Można wyróżnić okresy, gdy ceny szczególnie szybko rosną. Wynika to ze wzmożonej migracji, np. za sprawą świąt czy okresu wakacyjnego. Zdecydowanie bardziej opłaca się więc wymieniać zł na euro czy dolary, gdy spada popyt, a stawki są korzystniejsze dla Twojego portfela.

Zakup obcej waluty po atrakcyjnej cenie przyniesie Ci rozmaite korzyści. Pierwszym, który od razu przychodzi do głowy, są oczywiście tańsze zakupy. Załóżmy, że chcesz nabyć produkt w zagranicznym sklepie, który kosztuje 10 euro. Im niższy kurs euro upolujesz, tym mniej złotówek wydasz, by to 10 EUR uzbierać. Ostatecznie więc transakcja będzie dla Ciebie korzystniejsza. Na tym jednak nie koniec.

Jeśli regularnie wymieniasz walutę, możesz śledzić jej kurs i dokonywać zakupu stabilnych walut za każdym razem, gdy są tańsze. Mogą to być nawet niewielkie kwoty. W ten sposób zbudujesz zapas, który kiedyś może Ci się przydać. Jeśli za kilka miesięcy cena obcej monety wzrośnie, a Ty np. będziesz planował zagraniczne wakacje, skorzystasz ze swoich zapasów. Podobnie zadziała to choćby w przypadku nagłej okazji kupna produktów w zagranicznych sklepach.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]