Czy policja wejdzie na Wigilię sprawdzać liczbę gości? Policja odpowiada

Poza domownikami, którzy organizują spotkania rodzinne, w tym wigilię, może być jeszcze pięć osób. Tak mówi rządowe rozporządzenie, które ma zahamować wzrost zakażeń Covid-19. Czy policja będzie prowadziła kontrole w domach?

Fot. Warszawa w Pigułce

W tamtym roku spotkania Wigilijne odbywaliśmy bez obaw o zdrowie i życie naszych bliskich. W tym roku święta będą szczególne.

Rząd opublikował rozporządzenie w którym określił, że oprócz domowników, którzy wspólnie gospodarują, liczba gości na wigilii może wynosić maksymalnie pięć osób. Rząd odnosił się już do tego przepisu wskazując, że kontroli nie będzie, ale liczba ta ma stanowić wyraźne wskazówki dla organizujących spotkania rodzinne.

Portal wtv postanowił temat pogłębić i zwrócił się z pytaniem o kontrole do policji. Odpowiedzi udzieliła Wioletta Szubska z Wydziału Prasowego Komendy Głównej Policji. Policjantka odpowiedziała, że służby nie będą przeprowadzać żadnej samodzielnej akcji. Będą natomiast reagowała na zgłoszenia ze strony członków społeczności lokalnej. Funkcjonariuszka dodała, że za zwalczanie pandemii odpowiedzialna jest Państwowa Inspekcja Sanitarna, a zadaniem policji jest jej wspieranie. „Oczywiście będziemy reagować na każdy sygnał i zgłoszenie związane z łamaniem obostrzeń” – zadeklarowała.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c