Czy uczniowie wrócą do szkół? MEiN rozesłał zalecenia

Szkoły wprawdzie przygotowują się na nowy rok szkolny, ale nauczyciele sceptycznie podchodzą do powrotu uczniów do nauczania stacjonarnego.  Od poniedziałku rozsyłane są do szkół wytyczne MEiN i sanepidu. 

fot. Pexels

Jak podaje Radio Zet, nauczyciele podchodzą sceptycznie do powrotu uczniów do szkół.

Nawet jeżeli uczniowie wrócą do nauczania stacjonarnego, to nie na długo – tak przewidują nauczyciele. Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z sanepidem od 2 sierpnia rozsyłają do szkół zalecenia w sprawie „bezpiecznego powrotu”.

Dzwonek na lekcję i na przerwę znowu nie zabrzmi, noszenie maseczek znowu będzie obowiązkowe na korytarzach i wspólnych przestrzeniach i powracają standardowe dezynfekcje, wietrzenia klas oraz czyszczenie powierzchni ogólnie używanych.

Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych nie będą korzystać z szatni, tylko od razu skierują się do klas, by starsze roczniki miały więcej boksów i mogli zachować większy dystans.

Najmłodszych do szkoły będzie mógł odprowadzać tylko jeden rodzic. Również na wywiadówce nie będzie można przychodzić w parach.

Jak podaje stacja, nauczyciele jednak wątpią w powrót do szkół, a jeżeli nawet to nie na długo. Przygotowania mimo to już się zaczęły.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c