Czy w tym roku wesela się odbędą? Minister zdrowia odpowiada!

Trzecia fala pandemii trwa. Nikt nie wie, co będzie dalej, czy obostrzenia będą znoszone czy raczej będziemy mieli do czynienia z ponownym lockdownem. Jednak minister zdrowia optymistycznie patrzy w przyszłość. W programie „Tłit” opowiedział jak będą mogły już wkrótce wyglądać wesela. 

Fot. Shutterstock

Póki co w Polsce odnotowywany jest duży wzrost zakażeń COVID-19. Dziś nowych przypadków jest powyżej 15 tysięcy. Natomiast według prognoz, taka duża liczba przypadków będzie towarzyszyć nam jeszcze przed najbliższy miesiąc, a następnie będzie spadać. Jak tłumaczą eksperci, powodem gwałtownego wzrostu może być przede wszystkim mutacja z Wielkiej Brytanii, która jest znacznie bardziej zaraźliwa.

Jak informował już Adam Niedzielski, jeśli na przełomie marca i kwietnia będziemy mieć za sobą apogeum trzeciej fali, po Wielkanocy rząd planuje luzować obostrzenia. Dziś w programie „Tłit” Wirtualnej Polski, został zapytany o kwestie wesel. Przypomnijmy, obecnie obowiązuje zakaz spotkań w grupach powyżej 5 osób. Nie wliczają się w to natomiast osoby, które zostały już zaszczepione.

Minister zdrowia przekazał, że nie będzie całkowitego pozwolenia na wesela, które odbywały przed pandemią z liczbą osób powyżej 100,  ale można będzie mówić o delikatnym przywracaniu normalnego trybu. Oznacza to, że najpewniej pojawią się ograniczenia w liczbie gości.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c