Czy w wakacje wrócą wesela? Rzecznik rządu nie ma wątpliwości!

Rzecznik rządu w programie „Tłit” Wirtualnej Polski mówił o znoszeniu obostrzeń w kraju. Zapytany o możliwość organizacji wesel  w lipcu i sierpniu zaznaczył, że „bez wątpienia” uroczystości te się odbędą. 

Fot. Shutterstock

Dziś podczas rozmowy w programie „Tłit” Wirtualnej Polski rzecznik rządu zdradził szczegóły luzowania restrykcji, które zostaną przedstawione już w przyszłym tygodniu. Mówił między innymi o zwiększeniu limitów osób w kościołach i sklepach. Zaznaczył jednak, że wkrótce zostanie przedstawiony cały plan odmrażania gospodarki.

Piotr Mueller przekazał, że w dalszym etapie będą podejmowane decyzje dotyczące spotkań w szerszym gronie rodzinnym, otwarcia dla publiczności wydarzeń sportowych czy ogródków w restauracjach. Zwrócił też uwagę na branże weselną, która od dłuższego czasu jest zamrożona. Zarówno organizatorzy, jak i przede wszystkim przyszli państwo młodzi, czekają na datę otwarcia branży. Od kiedy to będzie możliwe i jak będą wyglądać wesela?

„Czy bez obostrzeń, jeżeli chodzi o liczbę osób, to gwarancji nie dam. Ale oczywiście lipiec i sierpień bez wątpienia będzie takim okresem, że tego typu wydarzenia będą mogły się odbywać. Liczba osób zaszczepionych będzie na tyle wysoka, że będziemy mogli sobie na to pozwolić.”

-przekazał rzecznik rządu. Zalecił też, aby każdy, kto będzie brał udział w uroczystościach, w miarę możliwości postarał się, aby do tego czasu otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19. Zaznaczył jednak, że rząd nie myśli o wprowadzeniu zasady, by każdy biorący udział w weselu musiał być zaszczepiony.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c