Czytelnicy pytają o wojskową kolumnę w centrum Warszawy. Wiemy, co się dzieje

Brytyjskie i polskie wojska przejechały niedawno Alejami Jerozolimskimi. Zaniepokojeni Czytelni pytają o powód przejazdu przez centrum miasta. Wiemy już, co się dzieje.

[fvplayer src=”http://tosiedzieje.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2018/06/Przejazd-kolumny-wojskowej-w-centrum-Warszawy.mp4″]Okazało się, że jednostki zmierzają na pl. Piłsudskiego.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz razem ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami, Gavinem Williamsonem i Borisem Johnsonem wezmą udział w polsko-brytyjskich konsultacjach w formacie tzw. Kwadrygi, które odbędą się w czwartek 21 czerwca w Helenowie. O godzinie 15.50 planowane jest złożenie wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza z udziałem wojsk brytyjskich i polskich.

„Konsultacje odbędą w formule tzw. Kwadrygi (czterej ministrowie debatują wspólnie podczas posiedzenia plenarnego, poprzedzonego bilateralnymi spotkaniami szefów poszczególnych resortów), to jeden z formatów kontaktów, który na trwałe wpisał się do tradycji sojuszniczych relacji Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej” – oświadcza MON.

Wideo i zdjęcia: Karol Wójcik

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.