Częste kontrole policji w środkach komunikacji miejskiej. Kierowcy i motorniczy wzywają policję [WIDEO]

Częste kontrole policji w środkach komunikacji miejskiej związane z zaostrzeniem przepisów w walce z koronawirusem. Tłumy osób chcących wejść do tramwaju lub autobusu musiało czekać kilkanaście minut na przyjazd policji. Kierowcy autobusów i motorniczy mieli określoną maksymalną ilość osób, które mogli wpuścić. Około 21 osób w autobusie i 15 w tramwaju. 

Fot. Czytelniczka Marta

„Na dworcu wileńskim armagedon. tramwaje nie ruszają bo za dużo ludzi 2 tramwajach. motorniczy żąda, że pasażerowie mają odliczać albo on ma w d… i nie pojedzie. Na kolejnym przystanku pracownik ZTM wsiada i odlicza… jeśli w tramwaju typu PESA jest więcej niż 15 (!) osób zabrania mu jazdy dalej. Na nagraniu słychać jak pracownik stwierdza, że jak będzie za dużo ludzi to „sobie siedźcie i zarażajcie się koronawiruskiem”.

Na drugim nagraniu widać ludzi stojących na przystanku, którzy zostali wyproszeni z poprzednich pojazdów.
W naszym tramwaju było 15 osób, niestety pracownik nie pozwolił wsiąść innym pasażerom. Słychać wyraźnie, jak mówi „zamykaj, żeby nikt już nie wsiadł” – pisze nam Czytelniczka Violetta

Na widok policji pasażerowie opuszczali pojazdy.

Jak dodaje policja aktualnie nie wystawiono nikomu mandatu. Decyzja jest podejmowana indywidualnie przez policjanta, który podejmuje interwencję.

„W naszym tramwaju było 15 osób, niestety pracownik nie pozwolił wsiąść innym pasażerom. Słychać wyraźnie, jak mówi „zamykaj, żeby nikt już nie wsiadł”.

Jak mówi w rozmowie z Warszawą w Pigułce nadkom. Sylwester Marczak, Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji na terenie Warszawy policjanci skontrolowali 35 pojazdów. Nigdzie nie stwierdzono nieprawidłowości. „Mamy świadomość w jak trudnej sytuacji znajdują się kierowcy i jak dużo biorą na siebie odpowiedzialności”. Aktualnie wszystko odbywa się wzorowo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.