Darmowy Spacer po niezwykłej ulicy Narbutta!

„Pięć lata temu opracowałem autorski spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Starego Mokotowa – ulicy Narbutta.” – pisze nasz przyjaciel Daniel Echaust z Portalu Warszawskiego, który zupelnie za darmo poprowadzi spacer. 

Fot. Portal Warszawski

„Do opracowania spaceru zainspirowała mnie piękna książka „Opium Życia” Hanny Faryna-Paszkiewicz, która dokładnie opisała życie niezwykłej, skandalizującej (jak na owe II RP czasy) Marii Morskiej, która była jedną z mieszkanek ulicy Narbutta. Tam mieszkała ze swoim mężem, matematykiem, lekarzem wielkim introwertykiem. Kiedy ta kochała balować po warszawskich knajpach z Iwaszkiewiczem i jego żoną…..on wymyślał wzory matematyczne. Małżeństwo to żyło w pewnym momencie w istnym trójkącie, jeśli nie czworokącie!

Jan Wedel to kolejny mieszkaniec owej ulicy, rodzina Hiszpańskich…i tak dalej i tak dalej. Nie wspominając o perłach przedwojennej warszawskiej architektury, o której mogę opowiadać godzinami!

Stary Mokotów – Partnerstwo Lokalne i Portal Warszawski mają wielką przyjemność zaprosić mieszkańców Warszawy na przepiękny spacer po ulicy Narbutta, tym bardziej że cieszy się on ogromnym powodzeniem!

Spotykamy się 8 września (niedziela) godzinie 16.00 na rogu ul. Puławskiej i Madalińskiego (kamienica Wedla).

Serdecznie zapraszamy!” – dodaje Daniel.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.