Decyzje ws. zwrotu jeziorka Gocławskiego nieważne! Zostały wydane na osobę nieżyjącą

Dziś na niejawnym posiedzeniu Komisja Weryfikacyjna zajęła się sprawą zwrotu terenów położonych w okolicy Jeziorka Gocławskiego – chodzi o ziemie pomiędzy ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego i al. Stanów Zjednoczonych. Decyzje w sprawie zwrotu zostały wydane w lutym 2000 r. i w marcu 2011 r. 

By Emptywords – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=28236972

Szef komisji Sebastian Kaleta obwieścił podczas konferencji prasowej, że komisja weryfikacyjna stwierdziła nieważność decyzji prezydenta stolicy oraz wydanie decyzji z naruszeniem prawa, z lutego 2000 r. ws. zwrotu terenu przy Jeziorku Gocławskim. Ponadto komisja stwierdziła w całości nieważność kolejnej decyzji zwrotowej – z marca 2011 r.

Przedwojenna współwłaścicielka gruntów Natalia Wolfram zmarła 8 kwietnia 1984 r.

„Oznacza to, że decyzja prezydenta m.st. Warszawy z lutego 2000 r. oraz z marca 2011 skierowane były do Natalii Wolfram reprezentowanej przez kuratora i zostały wydane na osobę nieżyjącą” – powiedział Kaleta.

„Sprawą Jeziorka Gocławskiego zajmuję się od 2010 roku.” – mówi Dariusz Lasocki – radny Warszawy (PiS) w rozmowie z Warszawą w Pigułce.  „Chyba byłem pierwszy, który zaczął ją badać. Dzisiaj po 17 latach od przekazania jeziorka w prywatne ręce okazało się, że ta walka miała sens. Jeziorko zostało zwrócone prywatnej osobie z naruszeniem prawa. Przez te prawie 10 lat napisałem dziesiątki pism, byłem w urzędach. Nasłuchałem się, że nie da się, że po co, że nie ma sensu. To miało sens. Presja ma sens. Liczę, że jeziorko zacznie żyć, że wreszcie będzie park na około, pojawią się ławki, kosze, nasadzenia, skoszona zostanie trawa, będą pielęgnowane drzewa.”

„Dziękuję kolegom ministrom z Komisji Weryfikacyjnej za te działania. Państwo pokazuje, że jest silne, że potrafi działać” – dodaje radny, który sprawą zajmował się od 2010 r. –  „Dzisiaj głośno pytamy – kto narobił tyle zła w tej sprawie przez ostatnie 17 lat.”

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c