Delta atakuje. Rodzina „wysłała” na kwarantannę 200 osób

Szef Olsztyńskiego sanepidu opisał historię rodziny, która „posłała” na kwarantannę około 200 osób. Jak to możliwe?

Fot. Shutterstock

Historię opisała Wirtualna Polska. Siedmioosobowa rodzina, w której nie zaszczepili się dorośli, zostali zakażeni razem z trójką swoich dzieci. Dzieci uczęszczały do trzech różnych szkół. W związku z tym 200 osób trafiło na kwarantannę.

Historia jest z Olsztynu, ale może wydarzyć się właściwie w każdym regionie Polski. Z mapy Piotra Tarnowskiego, analityka, który od początku interesuje się epidemią wynika, że już niektóre powiaty w Warmii i na Mazurach oraz w województwach lubelskim i mazowieckim już spełniają kryteria żółtej strefy. Na Mazowszu jest to poziom Węgrowski. Sama Warszawa ma dużo więcej przypadków, jednak ministerstwo bierze pod uwagę wskaźnik zakażeń na 100 tys. ludności, który pokazuje jak szybko rozprzestrzenia się epidemia niezależnie od liczby zamieszkałej ludności. O ile w dobrze wyszczepionej Warszawie wskaźnik wynosi 4,70, o tyle w powiecie węgrowskim jest to już 8,29.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c