[AKTUALIZACJA] Dewastacja zieleni w Skaryszaku

 [AKTUALIZACJA]

Podczas naszej dzisiejszej wizyty w Parku, obecnych było czterech kontrolerów z Urzędu Dzielnicy Praga Południe. Jak się dowiedzieliśmy wykonawca prac – firma MKL-BUD Michał Lulis – naruszył postanowienia umowy, które obejmowały przeprowadzenie prac ręcznie, bez użycia ciężkiego sprzętu. Urząd chce też wezwać specjalistów ds. pielęgnacji drzew, by zabezpieczyć obnażone i uszkodzone korzenie.

Portal twoja-praga natomiast sięgnął dalej i skontaktował się z Jerzym Gierszewskim, rzecznikiem urzędu dzielnicy, który wyjaśnił, że urząd wszczął postępowanie w sprawie wymierzenia adekwatnej kary pieniężnej za uszkodzenie trzech drzew. Nie wiem czy byliście w Skaryszewskim po wspomnianych „pracach konserwacyjnych”, jednak uszkodzeniu uległy nie trzy, a przynajmniej pięć drzew.

Tym razem będzie krótko. Zaintrygowana wieściami z Facebooka wyruszyłam, żeby na własne oczy przekonać się co dzieje się w Parku Skaryszewskim i czy remont drogi przy KS. Drukarz rzeczywiście wiąże się z dewastacją wiekowych drzew i muszę niestety potwierdzić. W wyniku prowadzonych prac uszkodzone zostały korzenie rosnących drzew. Powstały rów następnie zalano betonem. Wątpię czy drzewa przeżyją tę „modernizację”.

Skaryszak4

Zrobiłam dla Was kilka zdjęć. Towarzyszył mi mój czteroletni syn. Grzecznie przywitał się z panami robotnikami. Jeden z panów odpowiedział na przywitanie i zapytał towarzysza czemu nic nie powiedział, na to drugi pan odburknął –  Co ja go znam? – widać nie tylko profesjonalizm, ale i kultura osobista jest znakiem rozpoznawczym firmy wykonującej… no właśnie co? Na usta cisną mi się takie słowa jak dewastacja, zniszczenie i brak poszanowania przyrody.

Skaryszak

 

Skaryszak3

Skaryszak2

skaryszak1

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]