Deweloper buduje – ulicę korkuje

Deweloper, który buduje na Mokotowie apartamentowiec blokuje jeden z buspasów przy ul. Sobieskiego. Tworzą się tam utrudnienia w ruchu.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak podaje serwis metrowarszawa.gazeta.pl, na ul. Sobieskiego w okolicach skrzyżowania z Dolną i Chełmską na buspasie regularnie parkują ciężarówki.

Z tego powodu przejeżdżające tamtędy autobusy muszę je wymijać, a spowodowany tym korek potrafi sięgać aż do Idzikowskiego.

Jak powiedział portalowi metrowarszawa.gazeta.pl Radosław Bieliński, Rzecznik prasowy Dom Development S.A., powstają tam Apartamenty Dolny Mokotów, których budowa potrwa do IV kwartału 2019 roku. Dodał też, że faktycznie część inwestycji wychodzi na ulicę Sobieskiego, gdyż od tej strony zlokalizowany jest wjazd na jej teren.

Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie Karolina Gałecka stwierdziła, że w tym przypadku mamy do czynienia z wykroczeniem i blokowaniem pasa ruchu, co zgodnie z przepisami i Kodeksem Prawa Drogowego jest wykroczeniem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.