Dla Was na pół godziny cofnęliśmy się w czasie
Lubimy miejsca nieoczywiste. Ciekawe i takie, które możemy pokazać naszym Czytelnikom. Na ul. Powsińskiej, na warszawskim Mokotowie, mieści się antykwariat Czar PRL. Nazwa antykwariat jest tu jednak mocno dyskusyjna. Tak naprawdę znajdziecie tu mydło i powidło.
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
- Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce
Od chwili przekroczenia progu, dosłownie cofamy się w czasie.
Osobiście wzruszył nas Miś Uszatek. Znany bohater wieczorynek siedział spokojnie w kącie, w samochodziku dziecięcym.
Na ścianach wiszą znane dobrze z poprzedniej epoki tabliczki z nazwami ulic, zakładów pracy i podwórek. Znajdziemy tu także meble na wysoki połysk, a nawet biżuterię firm takich, jak Warmet, Orno, Imago Artis czy Rytosztuka.
Miejsce jest nieoczywiste. Pasjonaci staroci zakochają się w nim od razu, reszta będzie potrzebowała czasu, by się tu odnaleźć.
Redaktor naczelny serwisu. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim z ponad 15-letnim doświadczeniem w mediach. Specjalista ds. strategii informacyjnych i komunikacji kryzysowej. Wieloletni inwestor giełdowy i praktyk rynków finansowych. W swoich tekstach łączy warsztat dziennikarski z praktyczną wiedzą o podatkach, inwestowaniu i mechanizmach rynkowych, tłumacząc zawiłości ekonomii na język codzienny.





