Dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty?

Nie czujesz bólu, więc uważasz, że Twoje uzębienie jest zdrowe? A może boisz się dentysty i świadomie rezygnujesz z wizyty mimo niepokojących objawów? To poważne błędy wielu Polaków! Zobacz, dlaczego warto regularnie chodzić do dentysty!

Fot. Materiały prasowe

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Słyszałeś kiedyś o tym? A może doświadczyłeś już kiedyś nieprzyjemnych konsekwencji zaniedbania w postaci ostrego bólu zęba i opuchnięcia szczęki? Nie czekaj, aż taka sytuacja znowu się zadzieje! Zdecyduj się na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Nawet jeśli masz przykre doświadczenia z kimś z zespołu dentystycznego: recepcjonistką, dentystą, higienistką stomatologiczną czy nawet asystentką stomatologiczną – w Warszawie jest wiele gabinetów, więc znajdź taki, który zadba o Ciebie profesjonalnie! Uwierz, że strach ma wielkie oczy!

Piękny uśmiech

Marzysz o pięknym uśmiechu? Najpewniejszy sposób to wizyta u dentysty, który doradzi Ci, która metoda będzie dla Ciebie najwłaściwsza. Może zaproponować Ci np. zmianę pasty do zębów, usuwanie osadu czy wypełnienie ubytków. Białe zęby to marzenie wielu ludzi, a czasem potrzeba naprawdę niewiele – po prostu zasięgnij porady profesjonalisty! Możesz skorzystać dodatkowo z wskazówek któregoś specjalisty dietetyki w Warszawie, który wskaże, które produkty lepiej ograniczyć w codziennej diecie.

Pewność siebie i prezencja

Chcesz zwiększyć swoją pewność siebie? Może wydawać Ci się to banalne, jednak wiedząc, że dobre wyglądamy, czujemy się lepiej, a prezentujemy się tak, jak się czujemy! Zadbane zęby sprawią, że chętniej się uśmiechniesz i nie będziesz zasłaniał przy tym ust. Ludzie odbiorą Cię pozytywnie, a płeć przeciwna zauważy, że jednym z Twoich atutów jest zdrowe i białe uzębienie, którego się nie wstydzisz.

Wyeliminowanie tajemniczych dolegliwości

Masz trudności z zajściem w ciążę lub problemy z cerą? Choć ciężko w to uwierzyć, chory ząb to duże kłopoty dla organizmu, które ujawniają się poprzez dolegliwości innych narządów. Co prawda nie oznacza to, że zaburzenia płodności czy trądzik wywołany jest wyłącznie zaniedbanym uzębieniem np. próchnicą – powodów może być mnóstwo – jednak nie należy nigdy tego wykluczać! Coraz częściej mówi się o tym, że nieleczone zęby obniżają naszą odporność, a w konsekwencji powodują częstsze przeziębienia i zwiększają ryzyko wystąpienia nowotworów, cukrzycy, choroby stawów i serca. Skąd taka zależność? Otóż jeśli nie leczymy chorego zęba, to bakterie wędrują z krwią po organizmie i upośledzają funkcjonowanie różnych narządów w ciele. Jak widzisz, konsekwencje beztroskiego podejścia do częstotliwości wizyt u dentysty mogą być tragiczne w skutkach, dlatego nigdy nie myśl, że regularny przegląd to strata czasu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.