Do Polski trafi mniej szczepionek na COVID-19! Zmniejszono dostawy!

Jak przed chwilą przekazał szef KPRM, w nocy rząd otrzymał informację, że do naszego kraju trafi mniej szczepionek. Chodzi o preparat AstraZeneca, który zapowiedział zmniejszenie dostaw o 550 tysięcy szczepionek. 

Fot. Shutterstock

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazał podczas dzisiejszej konferencji, że zmniejszona zostanie dostawa szczepionek na koronawirusa do krajów Unii Europejskiej. Do Polski dotrze o 550 tysięcy mniej dawek szczepionki.

Michał Dworczyk zapewnił natomiast, że zespół realizujący program szczepień zrobi wszystko, aby nie wypłynęło to na funkcjonowanie punktów szczepień, jednocześnie prosząc o zrozumienie, jeśli jednak doszłoby do opóźnień wizyt pacjentów.

W ostatnim czasie wokół szczepionki AstraZeneca pojawiło się dużo kontrowersji. Wiele państw wstrzymało szczepienia tym produktem. Wśród nich jest między innymi Dania, Austria, Łotwa, Włochy czy Tajlandia. Wszystko ze względu na doniesienia o poważnych skutkach, a nawet o jednym przypadku zgonu, po otrzymaniu preparatu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c