Dobra informacja! Spada liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19!

Wiceminister zdrowia przekazał w rozmowie z Polskim Radiem 24 optymistyczne informacje na temat liczby osób przebywających w szpitalach z powodu zakażenia koronawirusem. Dane wskazują, że mamy do czynienia z tendencją spadkową trzeciej fali. 

Fot. Shutterstock

Waldemar Kraska był gościem w porannym programie na antenie Polskiego Radia 24. Wiceminister zdrowia przekazał optymistyczne wiadomości dotyczące trzeciej fali koronawirusa. Jak się okazuje, znacząco zmniejszyła się liczba osób przebywających w szpitalach z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

W ciągu doby ze szpitala wyszło ponad 1200 osób. Wiceminister zwrócił uwagę na fakt, że jeśli dalej będziemy przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa, to pacjentów będzie jeszcze mniej, a tym samym będzie można przyjmować osoby, zmagające się z innymi chorobami niż koronawirus.

Ministerstwo Zdrowia przekazało dziś także, że na ponad 43 tysiące wolnych łóżek, w tej chwili w szpitalach przebywa 23 469 osób zmagających się z COVID-19. Pacjentów podłączonych do respiratorów jest w tej chwili 2 831 z 4 405 wszystkich miejsc respiratorowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c