Dodatkowe restrykcje dotkną Mazowsze? Wojewoda komentuje!

W Polsce liczba zakażeń COVID-19 jest coraz większa. Mieszkańcy Mazowsza zastanawiają się czy nowe przypadki koronawirusa spowodują, że dołączą do grona województw z dodatkowym obostrzeniami. Głos w tej sprawie zabrał wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł. 

Fot. Shutterstock

Liczba przypadków wciąż rośnie. Dziś padła kolejna dramatyczna liczba nowych zakażeń koronawirusem, która wyniosła niemal dwukrotnie więcej niż w ubiegłym tygodniu. To oznacza, że trzecia fala pandemii rozwija się w zastraszającym tempie. Według ekspertów może być ona spowodowana między innymi brytyjskim wariantem COVID-19, który został potwierdzony w Polsce i który rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż jego oryginalna odmiana.

Od poniedziałku obowiązują dodatkowe obostrzenia w województwie warmińsko-mazurskim. Jak mówił podczas konferencji minister zdrowia, kolejne województwa może rownież czekać lockdown. Rząd chce wprowadzić restrykcje w województwach, w których występuje ponad 40 zakażeń na każde 100 tysięcy mieszkańców.

Czy obostrzenia pojawią się też na Mazowszu? Głos w tej sprawie zabrał wojewoda mazowiecki w programie „Newsroom” Wirtualnej Polski. Zaznaczył, że wciąż sytuacja jest dokładnie analizowana i nie zostały podjęte jeszcze żadne decyzje. Nie wyklucza jednak, że taka możliwość istnieje, kwestia tego, na jakim poziomie geograficznym powinniśmy się zatrzymać. Zwrócił uwagę też na poprzedni podział na żółte i czerwone powiaty, które mogą być dobrym rozwiązaniem w tej sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c