Dostałeś takiego SMS-a? Uważaj! To próba wyłudzenia pieniędzy!

Złodzieje nie odpuszczają. Co chwilę pojawiają się informacje o coraz to nowszych sposobach oszustów na wyłudzenie danych i pieniędzy. Teraz zauważono nowy sposób. Złodzieje informują o konieczności zapłaty za przesyłkę pobraniową.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnich dniach ostrzegaliśmy przed kolejnymi próbami wyłudzenia pieniędzy przez oszustów, poprzez wiadomości tekstowe informujące o zatrzymaniu paczki przez służby celne. Jak się okazuje, kolejny złodzieje znaleźli podobny sposób.

Jak informuje serwis „Komputer Świat”, oszuści tym razem wysyłają fałszywego SMS, który informuje użytkownika telefonu, że została do niego nadana paczka. Podany jest nawet numer przesyłki. Haczykiem jest jednak informacja, że za przesyłkę należy zapłacić 66 złotych. Zaraz pojawia się link, gdzie można tę „opłatę” uiścić.

Nie należy pod żadnym pozorem otwierać załączonego do wiadomości linku. W przeciwnym razie możemy stracić pieniądze z konta, o czym już wielu obywateli się przekonało. Niestety, jest to jeden z najpopularniejszych sposób wykorzystywanych obecnie przez oszustów. Obecnie, zdobycie bazy numerów nie jest dużym problemem. Coraz częściej słyszy się o wyciekach danych, które następnie trafiają na sprzedaż w tzw. darknecie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c