Dramatyczna akcja ratunkowa. Na III piętrze wszedł przez balkon i okno, by ratować kobietę

Policjant z ostrołęckiego wydziału patrolowego, aby udzielić pomocy chorej kobiecie wszedł do mieszkania przez sąsiedni balkon i parapet. Dostał się do wnętrza przez uchylone okno. Cała sytuacja rozgrywała się na III piętrze, pomimo to funkcjonariusz nie zawahał się ani chwili by ruszyć z pomocą. Ostatecznie seniorka została zabrana do szpitala, przez czekającą przed drzwiami załogę karetki pogotowia.

Fot. Pixabay

Wczoraj rano do ostrołęckich policjantów wpłynęło nietypowe zgłoszenie. Mieszkanka Ostrołęki poinformowała, że drzwi od mieszkania jej 80-letniej siostry, która ciężko choruje są zamknięte. Z tego powodu obawia się ona o jej bezpieczeństwo.

Na miejscu już po chwili był policyjny patrol. Sierż. Tomasz Krajza i sierż. Przemysław Mróz próbowali nawiązać kontakt z mieszkanką, jednak kobieta pomimo wielokrotnego pukania i wezwania do otwarcia nie reagowała. Widząc całą sytuację i mając świadomość, że podczas takich sytuacji czas odgrywa kluczową rolę policjanci szybko przystąpili do działania.

Jeden z policjantów zauważył, że okno w mieszkaniu kobiety jest uchylone i istnieje szansa, aby się dostać przez nie do wnętrza, jadnak byłoby to możliwe tylko z balkonu sąsiada. Mieszkanie znajdowało się na III piętrze, jednak pomimo znacznej wysokości policjant bez wahania wykorzystując sąsiedni balkon, parapet i okno wszedł do środka i otworzył drzwi.

Jak się okazało seniorka rzeczywiście potrzebowała pomocy. Dlatego została zabrana do szpitala przez czekającą przed drzwiami załogę karetki pogotowia.

To nie pierwsze działanie sierż. Tomasza Krajzy jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Funkcjonariusz tylko w tym roku już dwukrotnie odnalazł zaginione osoby, których życie było zagrożone. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce w minioną środę, kiedy to na terenie jednego z pustostanów odnalazł mężczyznę, który chciał się targnąć na swoje życie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c