Dramatyczna sytuacja w szpitalach! Liczba chorych najwyższa od grudnia!

Zaledwie w ciągu ostatniej doby liczba pacjentów zakażonych koronawirusem w placówkach medycznych wzrosła o prawie 600 osób. Jest to najwyższa liczba od grudnia 2020 roku. Łącznie chorych, przebywających w szpitalach, jest ponad 20 tysięcy. 

Fot. Shutterstock

Trwa trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce. W ostatnich dniach dobowe liczby oscylują od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy nowych przypadków zakażeń dziennie. Jak uważają politycy i eksperci, taki wzrost przypadków spowodowany jest przede wszystkim brytyjską odmianą COVID-19, która pojawiła się jakiś czas temu w Polsce.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w szpitalach covidowych obecnie przebywa 20 249 pacjentów. Jest to najwyższy wynik od 3 grudnia 2020 roku. Tylko od niedzieli liczba chorych wzrosła o 595 osób.

Biorąc pod uwagę ujęcie tygodniowe, hospitalizowanych przybyło o ponad 3 tysiące, a liczba ta wciąż rośnie.  Trzeci dzień z rzędu liczba zajętych respiratorów w kraju przekracza dwa tysiące. W tej chwili w całej Polsce wolnych jest tylko 8 224 łóżek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c