Druga dawka w dowolnym punkcie? Minister potwierdza

Dotąd nie było jasne czy wakacyjne podanie drugiej dawki w dowolnym punkcie będzie możliwe. Minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdza, że od dzisiaj można zgłaszać się do dowolnego punktu w Polsce. 

Fot. Pixabay

Jak podaje RMF FM minister zdrowia Adam Niedzielski potwierdził, że od 1 lipca będzie możliwe podawanie pierwszej i drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 w dowolnym punkcie szczepień.

„Polega to na tym, że osoby, które zgłoszą się do przychodni w swoim miejscu wypoczynku i tam będą wolne dawki, wolne terminy, tak naprawdę od ręki taka osoba zostanie zaszczepiona, bez względu na to, czy to będzie pierwsza, czy druga dawka” – powiedział minister.

W razie braku wolnych dawek, przychodnia w trybie pilnym zamówi je z Agencji Rezerw Strategicznych. Trzeba się jednak wtedy liczyć z kilkudniowym opóźnieniem.

Możliwość podawania szczepionek w dowolnym punkcie ma zachęcić Polaków do szczepień. Taką zachętą jest także loteria dla zaszczepionych, która również startuje 1 lipca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c