Dwa razy więcej szczepień w Warszawie! Powstanie dodatkowy punkt!

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie powstanie drugi punkt szczepień przeciw COVID-19. Dzięki temu będzie można podwoić liczbę osób szczepionych tygodniowo do 3500.

Fot. Warszawa w Pigułce

Resort przekazał, że dodatkowy punkt szczepień powstanie już wkrótce w Wojskowym Instytucie Medycznym w stolicy. Jak tłumaczy, decyzja została podjęta ze względu na duże zainteresowanie szczepionkami przeciwko COVID-19.

Zadaniem WIM jest zaszczepienie jednej czwartej sił zbrojnych w ciągu najbliższego miesiąca. W programie szczepień bierze udział 10 podmiotów leczniczych. Są to dwa szpitale i 8 przychodni, które mogą zaszczepić nawet 6000 osób tygodniowo.

Nowy punkt będzie mieścić się w szpitalu modułowym przy ulicy Szaserów. To również tam od marca leczeni są zakażeni koronawirusem pacjenci. Dodatkowe miejsce szczepień ma przyspieszyć proces szczepień w Polsce, dzięki czemu szybciej będziemy mogli zyskać odporność populacyjną.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c