Dwie nowe stacje w stolicy! Podpisano umowę!

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformowały, że właśnie podpisano umowę na projekt dwóch nowych stacji na linii średnicowej w Warszawie. Mają one zwiększyć dostęp do kolei i ułatwić poruszanie się po mieście. 

Fot. Shutterstock

Jak informują Polskie Linie Kolejowe PKP, podpisano umowę na projekt dwóch nowych przystanków na linii średnicowej w Warszawie. Znajdować się będą przy rondzie de Gaulle’a oraz pomiędzy ulicą Solec a Wybrzeżem Kościuszkowskim. Modernizacja warszawskiej linii średnicowej to jedna z najważniejszych inwestycji w mieście.

Takie rozwiązanie ma usprawnić podróżowanie po Warszawie i lepszy dostęp do kolei. Wykonawca projektu ma teraz zaproponować najlepszy wariant budowy nowych stacji i zaplanować szerszy tunel linii średnicowej oraz budowę dwóch łącznic. Obiekt będzie posiadać lepsze standardy techniczne. Będzie też bezpieczniej.

„Chcemy, aby przebudowa linii średnicowej w stolicy uwzględniła potrzeby komunikacyjne podróżnych i mieszkańców, dlatego wprowadziliśmy do projektu m.in. dwa dodatkowe przystanki oraz nowe łącznice kolejowe. Sądzę, że również miasto przy odpowiednim zaangażowaniu może dzięki naszej inwestycji, dodatkowo przeprowadzić rozwiązania poprawiające komunikację”

-tłumaczył prezes Zarządu PKP PLK S.A.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c