Dzieci niedopuszczone do pierwszej komunii, bo rodzice publikują na Facebooku „nieodpowiednie wpisy”?

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z kościołów w Mławie, w województwie mazowieckim. Podczas mszy ksiądz przekazał dzieciom, że wiele z nich nie powinno zostać dopuszczone do pierwszej komunii świętej z powodu tego, co ich rodzice publikują w mediach społecznościowych. Sprawą zajęła się już płocka kuria. 

Fot. Pixabay

W niedzielę podczas mszy świętej w kościele parafii Matki Boskiej Królowej Polski ksiądz prowadzący liturgię miał oświadczyć, że przeglądał profile w mediach społecznościowych rodziców dzieci przystępujących do komunii świętej. Jego zdaniem z powodu publikowanych tam wpisów, większość z dzieci nie powinna zostać w ogóle dopuszczona do sakramentu.

Sprawa wywołała duże kontrowersje. Całe wydarzenie opisał portal Nasza Mława i jak się dowiedział, zajęła się już tym płocka kuria. W rozmowie z portalem rzeczniczka prasowa diecezji odniosła się do zaistniałej sytuacji, mówiąc, że przygotowanie do tak ważnego sakramentu powinno przebiegać w dobrej atmosferze i wzajemnej współpracy, dlatego kurii jest przykro z powodu zamieszania.

Dodała również, że niezbędne w tej kwestii jest zorganizowanie zebrania z księżmi z tej parafii i wyjaśnienie całej sytuacji. Do spotkania ma dojść prawdopodobnie już jutro.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c