Dzieci okradały szafki na basenie. Zginęły dokumenty, karta bankomatowa i portfel

Działania policjantów z wydziału profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii wolskiej komendy, doprowadziły do udowodnienia dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat kradzieży z włamaniem do szafek na basenie. Z ustaleń wynika, że z szafek zostały skradzione dokumenty, karta bankomatowa i portfel. Sprawa nieletnich została przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Jeden z nich trafił do schroniska.

Fot. Pixabay

Policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie w sprawie włamania do szafek na basenie, z których zostały skradzione dokumenty, pieniądze i karta bankomatowa. Do jednej z szafek sprawcy włamali się, ale nic nie zostało skradzione. Na miejscu policjanci ustalili, że jednego z nich ujął pokrzywdzony, natomiast drugi uciekł, jednak niedługo po tym trafił w ręce policjantów z Targówka w związku z innym zdarzeniem. Dwóch nieletnich w wieku 13 i 15 lat zostało zatrzymanych.

Wolscy policjanci zwalczający przestępczość wśród nieletnich gromadzili materiał procesowy. Dwóm nieletnim w wieku 13 i 15 lat zostały określone czyny karalne, dwa dotyczące kradzieży z włamaniem, jeden dotyczący usiłowania kradzieży z włamaniem. Policjanci przekazali zgromadzony materiał dowodowy do sądu z wnioskiem o umieszczenie 13-latka w schronisku dla nieletnich, który postanowieniem sądu został tam umieszczony, natomiast  wobec 15-latka zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.