Dzieci wróciły do szkół, wrócił też koronawirus. Kilka placówek odwołało zajęcia!

Od 4 maja do szkół wróciły wszystkie dzieci z klas I-III. Niestety, wrócił także koronawirus. Jak się okazuje, tylko na samym Ursynowie odwołano dziś zajęcia w kilku szkołach i przedszkolach. 

Fot. Shutterstock

Od 4 maja uczniowie klas I-III szkół podstawowych na terenie całego kraju wróciły do nauki stacjonarnej. Jak zapowiada rząd, pozostali uczniowie również stopniowo będą w najbliższym czasie wracać do nauki w szkole. Od 17 maja  uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę w systemie hybrydowym, natomiast od  31 maja wszyscy uczniowie i słuchacze zakończą naukę zdalną.

Niestety, już pojawiły się pierwsze doniesienia o zachorowaniach na koronawirusa w placówkach, które się kilka dni temu otworzyły. Na samym Ursynowie odwołano dziś zajęcia w kilku szkołach i przedszkolach. Wstrzymano między innymi zajęcia w jednej z klas drugich w Szkole Podstawowej numer 96.

Również do 7 maja zawieszone zostały zajęcia w oddziałach Przedszkola nr 395. Część dzieci nie pójdzie także na zajęcia w Przedszkolu nr 159 oraz w Szkole Podstawowej nr 343. W obu przypadkach przerwa w nauczaniu potrwa do 9 maja. Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dotyczą zarówno uczniów, jak i nauczycieli placówek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c