Dziesiątki milionów złotych z budżetu dla Ojca Tadeusza Rydzyka

Muzeum „Pamięć i Tożsamość”, którego głównym pomysłodawcą i właścicielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk, dostanie z budżetu ogromną sumę pieniędzy.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Pytania o dotacje pojawiło się w styczniu ze strony posłanki Joanny Scheuring-Wielgus. Wicepremier Piotr Gliński odpowiedział dopiero niedawno.

W latach 2018-2020 na budowę muzeum przyznano 70 mln zł. W samym tylko 2020 roku fundacja Lux Veritatis należąca do redemptorysty dostanie dodatkowo 64 mln 432 tys. zł. Rok później jeszcze 14 mln 728 zł.

W maju 2019 roku muzeum podpisało umowę z wykonawcą firmą Rafako S.A. umowę. Wartość inwestycji to 144 mln 771 zł brutto. „Inwestycja jest jedną z priorytetowych inwestycji w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego” – argumentuje Piotr Gliński. Warto wspomnieć, że muzeum będzie zarządzać zarówno fundacja Lux Veritatis, jak i polski rząd.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c