Dziś na Mazowszu zostanie uruchomiony pilotażowy punkt szczepień!

Dziś na Mazowszu ma zostać otwarty pilotażowy punkt powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Będzie on zlokalizowany w Przasnyszu. W sumie w całym kraju ma powstać prawie 500 takich punktów.

Fot. Shutterstock

W całym kraju, do końca drugiego kwartału 2021 roku ma powstać 471 punktów szczepień powszechnych, które dołączą do działających już 6500 innych punktów szczepień. Oprócz tego, w 105 powiatach w Polsce powstaną dodatkowe punkty szczepień powszechnych.

Dziś zostanie uruchomiony pierwszy taki punkt na Mazowszu. Zlokalizowany będzie w Przasnyszu, w hali sportowej przy Zespole Szkół Powiatowych. Jak dodaje Mazowiecki Urząd Wojewódzki,  lokalizacje kolejnych punktów mają zostać wskazane w najbliższym czasie.

Podczas konferencji prasowej Michała Dworczyka przekazał on także, że początkowo każde województwo będzie posiadać jeden pilotażowy punkt szczepień.

„Są to punkty, w których wydajność szczepień w miejscowościach do 50 tysięcy to jest minimum 200 szczepień dziennie. W większych miejscowościach powyżej 50 tysięcy takie punkty muszą mieć co najmniej 0,5 tysięcy szczepień wykonywanych dziennie.”

-dodał pełnomocnik rzadu do spraw programu szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c