Dziś na Wisłę wpłyną lodołamacze! Jest decyzja Wód Polskich!

Jak przekazał prezes Wód Polskich, lodołamacze wypłyną dziś z Włocławka w kierunku Płocka. Wszystko ze względu na trwający od poniedziałku alarm powodziowy. Maszyny mają pomóc rozbić lód, który zalega na rzece.

W poniedziałek w Płocku ogłoszono przekroczenie stanu alarmowego wody w Wiśle. W związku z tym zdecydowano o wpłynięciu lodołamaczy na rzekę. Jednak plan mógł być ostatecznie zrealizowany dopiero dziś, ponieważ wcześniejsze warunki pogodowe na to nie pozwalały.

Jak przekazały w komunikacie Wody Polskie, w tej chwili są już odpowiednie warunki, aby umożliwić podjęcie wstępnej akcji lodołamania. Na rzece pojawi się w sumie 6 jednostek. Przy obecnych temperaturach akcja kruszenia i spławiania lodu ma potrwać około dwóch, trzech tygodni.

Dodatkowo, prezes Wód Polskich Przemysław Daca zapewnił podczas konferencji, że sytuacja na Wiśle jest już w miarę bezpieczna i stabilna. Poziom wody w Płocku spadł o około 20 centymetrów i wciąż spada we wszystkich wodowskazach w okolicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c