Dziś sklepy otwarte krócej! Do której zrobimy zakupy?

Dziś Wielka Sobota. Według przepisów regulujących niedzielny handel, skrócone godziny pracy sklepów dotyczą również w dni przedświątecznych. Do której dziś zrobimy zakupy?

Od 2020 roku wprowadzone zostały przepisy ograniczające handel, które zabraniają zakupów we wszystkie niedziele roku. Wyjątkiem jest w 2021 roku siedem niedziel, które wypadają: 31 stycznia, 28 marca, 25 kwietnia, 27 czerwca, 29 sierpnia oraz 12 i 19 grudnia.

Oprócz tego, przepisy dotyczą także dni przedświątecznych. Dziś sklepy muszą zamknąć się maksymalnie o godzinie 14:00. Ze względów na sprawy organizacyjne wiele sklepów zamyka się dziś nieco wcześniej. Do 13:00 będzie czynny m.in. Lidl, Auchan czy Kaufland. Do 13:30 natomiast zrobimy zakupy w Biedronce. Następnym dniem, kiedy będziemy mogli wybrać się na zakupy, jest wtorek 6 kwietnia 2021 roku.

Zakaz handlu nie dotyczy sklepów, w których dziś za ladą staną ich właściciele. W tym przypadku godziny pracy będą zależeć od indywidualnych decyzji. Tak działają między innymi sklepy na zasadzie franczyzy, czyli Żabka czy Carrefour Express.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c