Ę Rybę – smak Wielkiej Brytanii w Warszawie

Na wyspach brytyjskich bywamy dość często. Być w UK i nie spróbować sztandarowego dania wyspiarzy fish’n’chips jest grzechem. Potrawę kochamy i bardzo jej nam brakowało tu na miejscu.

Ę Rybę4

Fot. Warszawa w Pigułce

Na wstępie zaznaczam, że jesteśmy w kwestii tego dania baaardzo rozpieszczeni, gdyż stołujemy się w Wigmore, w jednej z 10 najlepszych brytyjskich restauracji serwujących rybę z frytkami, więc poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko i do pomysłu brytyjskiego obiadu w Warszawie byliśmy sceptycznie nastawieni.

Lokal jest kalką poznańskiego Ę Rybę, który odniósł w stolicy wielkopolski ogromny sukces. Znajduje się przy ulicy Jana Pawła II przy samym wejściu do metra – stacja Rondo ONZ.

Na miejscu przywitała nas przemiła obsługa. Uprzedzając komentarze, nie wiedzieli, że jesteśmy dziennikarzami, nie jest to artykuł sponsorowany, ale postanowiliśmy opisać to miejsce, gdyż skradło nasze serca i żołądki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Ceny nie odbiegają od brytyjskich, ale rozumiemy, że wynajem lokalu w samym sercu Warszawy kosztuje. W Wigmore za podobne danie placimy ok. 5 funtów – w Warszawie 24 złote.

Co do samej ryby… było pysznie! Rybka delikatna w smaku, rozpływa się w ustach, a panierka jest chrupka – czyli taka jak być powinna, do tego tradycyjne brytyjskie grube frytki i uśmiech na naszych twarzach gotowy! Niebo w gębie.

Smakowo danie odbiega nieznacznie od brytyjskiego pierwowzoru, ale i tu rozumiemy, że nie każdy zjadłby frytki od razu polane octem, dlatego buteleczki z oryginalnym angielskim malt vinegar stoją przy stolikach.

Polecamy serdecznie!

Dla porównania kilka zdjęć z Wigmore, w tym tablica z cenami. Trochę brakuje nam widoku ryby smażonej na miejscu – ale to kosmetyka – nie będziemy się czepiać 🙂

Fot. Warszawa w Pigułce

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]