Egzamin na prawo jazdy. Ministerstwo rozbudowało pulę pytań o nowe pozycje!

Kandydaci na kierowców mogą spodziewać się na egzaminie teoretycznym weryfikacji kolejnych aspektów związanych z przemieszczaniem się. Ministerstwo Infrastruktury wprowadziło 200 nowych pytań.

fot. Pixabay

Według założeń Ministerstwa Infrastruktury, egzamin teoretyczny na prawo jazdy otrzyma dodatkową pulę tematyczną.

Zmieniony egzamin teoretyczny obejmie łącznie 200 pytań: 39 pozycji dotyczyć będzie tworzenia tzw. korytarzy życia i jazdy na suwak, zaś 177 obejmie zagadnienia związane z pieszymi, pierwszeństwem i sygnalizacją świetlną.

Regulacje związane z tzw. korytarzem życia oraz jazdą na suwak weszły w życie 6 grudnia ubiegłego roku. Już wtedy zapowiedziano, że baza pytań egzaminu teoretycznego zostanie rozszerzona i obejmie nowe zagadnienia.

Na stronie Ministerstwa Infrastruktury od 2 dni można zapoznać się z opublikowaną bazą liczącą ponad 3 tysiące pytań. Część teoretyczna, trwająca 25 minut, składa się z 20 pytań z wiedzy podstawowej oraz 12 z zakresu specjalistycznego, adekwatnego do danej kategorii prawa jazdy

Pytania zawierają jeden poprawny wariant odpowiedzi, choć przyznana punktacja jest zróżnicowana. Bardziej punktowane są pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym (3 punkty), mniej – dotyczące porządku ruchu drogowego (1 punkt).
Aby zdać egzamin teoretyczny, należy uzyskać minimum 68 punktów na 74 możliwe.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c