Ekspert EMA o preparacie firmy AstraZeneca i powiązaniu z zakrzepicą

Ekspert z Europejskiej Agencji Leków (EMA) Marco Cavaleri wypowiedział się na temat powiązań szczepionki firmy AstraZeneca z pojawiającymi się przypadkami zakrzepicy. 

Fot. Shutterstock

Szczepionki firmy AstraZeneca wywoływały w ostatnim czasie sporo kontrowersji w związku z pojawiającymi się niepokojącymi przypadkami zakrzepicy krwi.

Jak podaje Radio Zet, Mario Cavaleri przyznał, że istnieje powiązanie pomiędzy szczepionkami firmy AstraZeneca, a przypadkami zakrzepicy występującej u niektórych pacjentów po przyjęciu preparatu.

„Obecnie coraz trudniej twierdzić, że nie ma związku przyczynowo-skutkowego między szczepionką AstraZeneca (przeciw Covid-19) a bardzo rzadkimi nietypowymi przypadkami zakrzepicy krwi” – powiedział Cavaleri.

Nadal jednak nie wiadomo co może wywoływać taką reakcję. Przyznał, że obecnie trwają ustalenia jak do tego dochodzi oraz pogłębione badania przypadków zakrzepicy u osób powyżej 55 lat, zwłaszcza kobiet.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c