Ekspert: „Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali”

Ekspert dr Michał Sutkowski ocenił podczas rozmowy z PAP, że możemy już mieć do czynienia z końcem trzeciej fali pandemii koronawirusa. Jak tłumaczy, choruje mniej osób i mniej pacjentów wymaga hospitalizacji. Nie należy jednak cieszyć się przedwcześnie.

Fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa wciąż trwa, choć zdaniem jednego z ekspertów, trzecia fala powoli ustępuje. Dr Michał Sutkowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową wyjaśnił, dlaczego tak uważa. Wskazał przede wszystkim na mniejszą liczbę przypadków zakażeń koronawirusem, a także na mniejszą ilość osób hospitalizowanych w szpitalach. Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych podkreślił jednak, że nie oznacza to, że jest już dobrze i możemy się cieszyć wygraną walką z COVID-19.

„Wydaje się, że spełnia się scenariusz stopniowego ustępowania trzeciej fali pandemii, przynajmniej jeśli chodzi o potwierdzone przypadki zakażeń i zmniejszającą się liczbę chorych, w szpitalach, także pod respiratorami”

-wyjaśnił. Wskazał jednak, że jeszcze w ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni, można spodziewać się wysokiej liczby zgonów.

W Polsce wciąż obowiązują dodatkowe restrykcje. Do 3 maja zamknięte są hotele. Przedłużono także zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, galerii handlowych czy kin i teatrów. Od poniedziałku jednak do przedszkoli i żłobków wrócą najmłodsi. Zmienia się także zasady dotyczące sportu, który będzie można uprawiać na świeżym powietrzu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c