Ekspert o końcu pandemii: „Majówka będzie kluczowa”

W rozmowie z PAP prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych profesor Robert Filisiak mówił na temat zakończenia trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce. Zwrócił uwagę, na majówkę, która w jego opinii będzie kluczowa. Zaapelował do Polaków o ostrożność.

Fot. Shutterstock

Sytuacja pandemiczna w Polsce wydaje się uspokajać. Rząd zapowiada już luzowanie obostrzeń, pierwsze szczegóły dotyczące rozmrażania gospodarki mamy poznać już jutro. Mówi się o otwarciu ogródków w restauracjach czy powrocie wszystkich dzieci do szkół.

Jednak zbliża się majówka, a wraz z nią podróże. Pomimo, że hotele są wciąż zamknięte, wielu Polaków szuka alternatywnych rozwiązań na ten czas i i tak decyduje się na wyjazdy. W rozmowie z Polską Agencją Prasową prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Rober Filisiak zwraca uwagę, że właśnie majówka może być kluczowa.

Wyjaśnia, że aby mówić o stabilizacji sytuacji epidemicznej w Polsce, trend spadkowy musi się utrzymać jeszcze po tym czasie. Dlatego tak ważne jest, aby Polacy w ciągu dwóch najbliższych tygodni i przede wszystkim podczas weekendu majowego przestrzegali wszelkich zasad reżimu sanitarnego. Ekspert zachęcił także do szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c