Ekspert o pandemii w Polsce: „Cała Europa się z nas śmieje”

W rozmowie z Onet, ordynator Oddziału Zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala we Wrocławiu i ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, profesor Krzysztof Simon ostrzega przed tragicznymi skutkami pandemii. Zauważa, że rząd ma czas na skłócenie społeczeństwa i walkę z kobietami, a nie na to co w tym czasie jest najbardziej potrzebne.

Fot. Shutterstock

Na całym świecie tematem numer jeden są szczepienia. W większości wszyscy zgadzają się, że zaszczepić się trzeba i jest to jedyna skuteczna walka z chorobą COVID-19. Jak zauważa profesor Simon, w Polsce rządzący skupiają się nad innymi tematami, zamiast przekierować czas i energię tam, gdzie jest to potrzebne. Dodaje, że trzeba namawiać Polaków do szczepień, ale rozmową, argumentami, wyjaśnieniem problemu.

„Już teraz cała Europa śmieje się z nas, że walczymy z praworządnością i powoli już na całym świecie zaczynają mieć nas za zwykłych głupoli mieszkających w cudacznym kraju, w którym minister sprawiedliwości walczy ze sprawiedliwością, gdzie na własne życzenie rezygnujemy z pieniędzy Unii Europejskiej w sytuacji, kiedy z powodu pandemii gospodarki światowe pogrążają się w kryzysie.”

-dodaje profesor Simon i zauważa, ze niechęć Polaków do szczepień może brać się z braku doinformowania, a także z działań antyszczepionkowców. Stąd negowanie wartości szczepienia. Ekspert uważa, że państwo powinno walczyć z takimi poglądami. A w końcu od lat jest to najlepszy sposób na zwalczanie groźnych dla ludzi chorób.

Jako przykład podaje chociażby grypę, na którą co roku w Niemczech szczepi się około 80% populacji. W Polsce ta liczba wynosi 4%. Dlatego warto zastanowić się i wziąć pod uwagę szczepienia również na koronawirusa. Jak zauważa profesor, szczepieniom na pewno poddadzą się pracownicy służby medycznej, policja, straż czy straż miejska, powinni również seniorzy i nauczyciele. Ale im więcej osób to zrobi, szybciej uda nam się pokonać pandemię wirusa SARS-CoV-2.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c