Elektroniczne tablice podziękują Ci za przestrzeganie przepisów

Elektroniczne tablice informujące o aktualnej prędkości w przypadku jej przekroczenia oraz napis „Dziękuję” w przypadku zastosowania się do obowiązującego ograniczenia pojawiły się w czwartek przy szkole podstawowej u zbiegu Ul. Raabego i Przy Bażantarni. Kilka dni przed rozpoczęciem roku szkolnego tablice mają przypomnieć kierowcom o konieczności zachowania w tym miejscu szczególnej ostrożności. Jeśli się sprawdzą, pojawią się również w okolicach kolejnych warszawskich szkół.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Tablice informacyjne pojawiły się na razie w pobliżu szkoły podstawowej na rogu ul. Przy Bażantarni i Raabego.

„Ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi 30 km/h, ale mimo to wielu kierowców nie zdejmuje tutaj nogi z gazu. W pobliżu znajduje się szkoła podstawowa, a za chwilę zaczyna się nowy rok szkolny. Dlatego pierwsze testowe tablice postawiliśmy właśnie tutaj. Jeśli sprawdzą się i spełnią swoje zadania prewencyjne, zamontujemy kolejne tablice w okolicy innych stołecznych szkół, gdzie występuje problem nagminnego przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców” – mówi Z- ca naczelnika Oddziału Ogólnomiejskiego Zbigniew Kąkol.

Gdy kierowca jedzie zgodnie z przepisami, na elektronicznej tablicy pojawia się uśmiech, w przypadku gdy jedzie za szybko – wyświetla się komunikat „Kierowco zwolnij” oraz prędkość, z jaką aktualnie się porusza.

„Mamy nadzieję, że ta forma informowania kierowców przemówi do ich wyobraźni i sprawi, że wszyscy przejeżdżający w tym miejscu kierowcy zaczną respektować ograniczenia prędkości, tym bardziej, że miejsce to już za kilka dni zapełni się dziećmi” – dodaje naczelnik Kąkol.

Wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem strażnicy miejscy rozpoczną działania „Bezpieczna droga do szkoły”, podczas których będą pomagać najmłodszym bezpiecznie przejść przez najbardziej zagrożone zdarzeniami drogowymi przejścia dla pieszych zlokalizowane w pobliżu szkół.

We wrześniu ubiegłego roku strażnicy szczególnym nadzorem objęli 57 przejść i skrzyżowań przy 49 placówkach oświatowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.