Ferie czas start! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci i młodzież w Koneserze

Tegoroczna zima nie obfituje w opady śniegu. Lepienie bałwanów czy zabawy na sankach trzeba więc na razie odłożyć. Jednak nie oznacza to, że ferie w Warszawie muszą być nudne! Jazda na łyżwach, niepowtarzalne wystawy czy warsztaty rękodzieła i iluzji. To wszystko czeka na dzieci, młodzież i całe rodziny w Centrum Praskim Koneser.

Fot. Materiały prasowe / K. Burski

Uczniowie z Warszawy i całego Mazowsza 31 stycznia rozpoczęli ferie zimowe. Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki nie wszyscy wyjadą w góry albo odwiedzą inne zakątki Polski. Czy grozi im nuda? Absolutnie nie! W całej stolicy na najmłodszych i ich rodziców czeka wiele atrakcji. Ciekawe propozycje można znaleźć między innymi w Centrum Praskim Koneser – zarówno w formie wypoczynku na świeżym powietrzu, jak i różnego rodzaju warsztatów.

Przez całe ferie, a także po nich, do dyspozycji mieszkańców Warszawy i jej okolic oraz wszystkich tych, którzy z różnych regionów Polski przyjechali na odpoczynek do stolicy, jest „Praska Ślizgawka”. To magiczne lodowisko o powierzchni niemal 400 mkw., znajdujące się na ogólnodostępnym placu Konesera. Jest ono rozświetlane wieczorami przez kolorowe lampiony-gwiazdki, które zapewniają niepowtarzalny klimat i doznania. Lodowisko dostępne jest od rana do późnego wieczora przez siedem dni w tygodniu. Specjalna oferta czeka na klientów Konesera, którzy po spełnieniu określonych warunków jeżdżą za darmo!

A po lodowej zabawie należy się czym prędzej rozgrzać. W pełnych ciepłej atmosfery zimowych ogródkach restauracyjnych na małych i dużych łyżwiarzy czeka pyszne menu, które pozwoli uzupełnić stracone na robieniu piruetów kalorie. A co równie ważne – także zaspokoi najbardziej wymagające kubki smakowe. Gotowi na smakołyki i gorące napoje?

Zanurz się w świecie magii i sportu

Szczególnym miejscem na mapie Centrum Praskiego Koneser w czasie ferii zimowych jest Magic Mind Museum. Niepowtarzalne muzeum iluzji w dniach 1-3 lutego i 8-10 lutego przygotowało warsztaty tej tajemnej sztuki. A kto nie chciałby znać karcianych trików czy dowiedzieć się, w jaki sposób swoje akrobacje wykonywał słynny Houdini? Oprócz tego, na odwiedzających Magic Mind Museum w każdą sobotę lutego czeka Rodzinny Teatr Wyobraźni, a w każdą niedzielę – Zaczarowana Scena, czyli spektakle dla dzieci. Coś dla siebie oczywiście znajdą również dorośli!

Dobra wiadomość też dla wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli obejrzeć wystawy The NBA Exhibition. To niezwykłe wydarzenie, przybliżające w interaktywny sposób historię najlepszej ligi koszykówki na świecie, będzie dostępne w Centrum Praskim Koneser aż do końca lutego. Podczas zwiedzania można nie tylko zdobyć wyjątkową wiedzę, ale także samemu sprawdzić swoje umiejętności. I to niezależenie od warunków fizycznych – każdy może zrobić efektowny wsad!

Nie lada gratką, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych, będzie również „Prze-Twórczy Pasaż”. W weekend 12-13 lutego w Pasażu Konesera odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których wszyscy chętni dowiedzą się, jak nadać nowe życie starym ubraniom czy wykonać własną biżuterię.

Więcej informacji na temat zimowych atrakcji w Centrum Praskim Koneser można znaleźć na koneser.eu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]