Firma Hilti zaadoptowała… żyrafę Anastazję

Warszawa, 21 czerwca 2021 r. – Firma Hilti zaadoptowała żyrafę Anastazję z warszawskiego ZOO. Objęcie zwierzęcia opieką stanowi kolejny krok podejmowany przez Hilti Polska w kierunku dbania o środowisko. Data ogłoszenia adopcji zbiegła się z Światowym Dniem Żyrafy, który przypada na 21 czerwca. Jest to wyraźne nawiązanie do szyi tego sympatycznego zwierzaka.

Fot. Materiały prasowe

Adopcja żyrafy Anastazji

Na mocy umowy zawartej do końca roku 2021 z Fundacją Rozwoju Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego PANDA, środki finansowe zapewnione przez firmę Hilti zostaną przeznaczone na utrzymanie żyrafy Anastazji, co przyczyni się do ochrony tego zagrożonego gatunku. Żyrafa symbolizuje porozumienie i szczerość. Nie jest drapieżnikiem, a mimo to żyje
w trudnym środowisku lwów, hien oraz innych zwierząt drapieżnych. Ta symbolika w pewien sposób nawiązuje do wartości Hilti. Prawość i odwaga to właśnie nasze wartości. Wsparcie ginącego gatunku jest dla nas bardzo ważne. Chcemy budować lepszą przyszłość w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, a wartości Hilti służą kształtowaniu odpowiedzialnej postawy, nie tylko w biznesie, ale także w życiu prywatnym” – mówi Anna Pańkowska Dyrektor ds. Marketingu w Hilti Poland.

Anastazja, urodziła się 29.07.2015r., w Libercu (Czechy). Jest starszą, rodzoną siostrą Malawi z którą mieszka w warszawskim ZOO. Obie zadomowiły się w Warszawie 29.08.2018 roku. Anastazja ma ok 4,5 metra wysokości i waży ok 800kg. Jeśli chodzi o charakter to jest raczej spokojną żyrafą ale też niezbyt ufną. Do nowych sytuacji i nieznanych jej osób podchodzi z rezerwą ale nie jest tak płochliwa jak jej koleżanka Justynka. Anastazja nie jest typem łakomczucha. Jej ulubionym przysmakiem są gałązki wierzby, najlepiej świeżej i niezabrudzonej.
Rano śniadanie siano z lucerny. Później wychodzi na wybieg i tam czekają na nią ulubione gałęzie i zielonka z lucerny. Oczywiście jest jeszcze trawa do skubania na wybiegu. Gdy zbliża się pora kolacji, wówczas żyrafy krążą niecierpliwie przy drzwiach do boksów. Już w środku, czeka na nie uczta w postaci paszy treściwej (specjalny granulat z warzywami) oraz siano z lucerny. Oczywiście świeża woda oraz witaminizowane lizawki dostępne cały czas.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c