Flaga Mazowsza będzie dostępna dla wszystkich. Jest decyzja!

Do tej pory flaga województwa mazowieckiego była jedynie dostępna dla instytucji samorządowych. Jak zdecydował Sejmik Województwa Mazowieckiego, od teraz flaga Mazowsza może być używana przez wszystkich, bez ograniczeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak przekazano na oficjalnej stronie internetowej Samorządu Województwa Mazowieckiego, flaga Mazowsza od tej pory może być używana bez ograniczeń, co do miejsca i czasu jako symbol służący identyfikacji i promocji województwa.

Władze województwa zachęcają więc mieszkańców, aby wywieszali flagi. Dzięki temu każdy będzie mógł prezentować swoje przywiązanie do regionu. W najbliższym czasie mają one trafić do wszystkich mazowieckich samorządów. Dostępne będą również w Agencji Rozwoju Mazowsza.

„Mazowsze to od lat najszybciej rozwijający się region w Polsce. Mamy więc z czego być dumni, bo nie byłoby tego sukcesu bez pracy, zaangażowania i energii wszystkich jego mieszkańców. Flaga to piękny symbol silnego województwa i nas wszystkich- mieszkańców Mazowsza. Zachęcam więc do jej eksponowania i wywieszani”

-tłumaczy marszałek Adam Struzik. Przypomnijmy, flaga województwa mazowieckiego to biały orzeł bez korony na czerwonym tle. Symbolika flagi województwa mazowieckiego nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c