Fotoradary muszą zniknąć z mostu Poniatowskiego! Ostateczna decyzja konserwatora zabytków!

Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków podjął  decyzję, aby zgodnie z zaleceniami fotoradary zostały zdemontowane z mostu Poniatowskiego. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Nowe informacje w sprawie Mostu Poniatowskiego w Warszawie ☝🔷

🔷 Profesor Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zalecenia pokontrolne mające na celu wyeliminowanie czynników oddziałowujących negatywnie na stan zachowania obiektu zabytkowego oraz utrzymania go w niepogorszonym stanie.

🔷 Czynności kontrolne wykazały, że zabytkowy most wraz z wiaduktami jest w nieodpowiednim stanie technicznym, co bezpośrednio przedkłada się na niewłaściwy stan zachowania zabytku. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków zaleca przeprowadzenie prac wyodrębniając ich trzy etapy, w trakcie których zostaną przeprowadzone kompleksowe prace remontowo-konserwatorskie całego obiektu.

🔷 Zlecone działania pozwolą na zabezpieczenie obiektu przed dalszym pogarszaniem się stanu technicznego oraz poprawią stan zachowania budowli, jednocześnie przyczyniając się do poprawy estetyki zabytku. Ze względu na umiejscowienie fotoradarów, ingerujące w strukturę ław kamiennych (w obrębie siedzisk), zaleca się demontaż tych fotoradarów i zastosowanie urządzeń odpowiadających za odcinkowy pomiar prędkości.

O zleconej kontroli oraz kwestii radarów pisaliśmy także tutaj:
🔹 https://tiny.pl/9q35c
🔹 https://tiny.pl/9q359
🔹 https://tiny.pl/9q35r” – informuje Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c