Gdzie pójdziemy w poniedziałek? Rząd opublikował rozporządzenie

Rząd opublikował rozporządzenie o obostrzeniach obowiązujących od 26 kwietnia. Wytyczne opublikowane zostały w czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw. 

fot. Pixabay

Tym razem rząd postanowił uwolnić usługi związane z estetyką ciała.

Podczas gdy uczniowie klas I-III zostaną wysłani z powrotem do szkół, dorośli będą mogli znowu korzystać z usług upiększających ciało. Najnowsze rozporządzenie, rząd opublikował w czwartek wieczorem.

W rozporządzeniu ujęto nie tylko usługi fryzjerskie i kosmetyczne, ale także salony tatuażu i piercingu. Z usług tych będzie można korzystać od 26 kwietnia w 11 województwach: podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w małopolskim.

Według wytycznych, stanowiska dla klientów powinny być od siebie odgrodzone, lub oddalone minimum na 1,5 m. Mimo otwarcia tych usług, nadal będzie obowiązywał ścisły reżim sanitarny, a więc maseczki, dezynfekcja oraz limit klientów w pomieszczeniu.

Kolejne luzowania obostrzeń rząd będzie wprowadzał najpewniej dopiero po długim weekendzie majowym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c