Gigantyczna kara dla właściciela zabytkowej kamienicy. Grożą mu kolejne!

50 000 zł grzywny dla właściciela zabytkowego budynku przy Łuckiej 8.

Fot. Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków

 

Profesor Jakub Lewicki Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków nałożył na właściciela budynku przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie kolejną maksymalną grzywnę w wysokości 50 000 zł. Jej celem jest przymuszenia właściciela do zabezpieczenia budynku ze względu na zagrożenie zniszczeniem tego zabytku.
To już kolejna grzywna w celu przymuszenia do wykonania prac zabezpieczających i najwyższa przewidziana prawem w tej sytuacji.
Jeśli w dalszym ciągu obowiązek nie zostanie wykonany, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków będzie zmuszony do dalszego kontynuowania postępowania egzekucyjnego m. in. wymierzenia kolejnych grzywien.
Budowę budynku przy Łuckiej 8 rozpoczęto w 1877 roku, a ukończono w 1878 roku. Budynek usytuowany jest po północnej stronie ul. Łuckiej, na odcinku pomiędzy ulicą Żelazną a ulicą Wronią, frontem zwrócony w kierunku południowym. Obiekt został wpisany do rejestru zabytków 2 października 1992 roku.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c