Gigantyczna kolejka. Ludzie stali już od wczoraj by to kupić. Ruchem musiała kierować policja

„Witam, tak wygladała kolejka przed budynkiem i w budynku do zakupu Euro 0” – Pisze czytelnik Krzysztof. Chodzi o niezwykły kolekcjonerski banknot, którego sprzedaż rozpoczęła się w dniu dzisiejszym.

„Ruchem musiała kierować Policja, od ul. Marymonckiej w ul. Lindego nie można było wjechać. Policja odsyłała na ul. Wrzeciono” – pisze Pan Krzysztof.

Za 15 zł mogliśmy nabyć banknot który przedstawia Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim, Kolumną Zygmunta i budynkami starego miasta w tle.

Nie można nim rzecz jasna płacić, ponieważ ma nominał równy zero. Posiada jednak typowe dla autentycznych pieniędzy oznaczenia takie jak hologram, mikrodruk czy elementy ochronne UV.

Pierwszy banknot o nominale zero euro ukazał się we Francji w 2015 r. Od tego czasu kolejne kraje wprowadzały banknoty tego typu. Swoimi wersjami mogą pochwalić się między innymi Belgia i Włochy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.