Grochów: „Chcą nas odciąć od Śródmieścia!”

Okazuje się, że zmiany w kursowaniu autobusów, jakie proponuje ZTM (LINK: https://warszawawpigulce.pl/metro-na-woli-wplynie-na-autobusy-czytelnicy-dramat-z-tymi-zmianami/), w związku z wprowadzeniem metra na Woli wpłynie na inne dzielnice: Pragę-Południe, Marysin… mieszkańcy protestują. Czemu skoro po prawej stronie nic się nie zmieni, trasy autobusów ulegną skróceniu? Czyżby oszczędności. Jak informuje transport-publiczny.pl dodatkowym źródłem zachowania pieniędzy ma być ograniczenie częstotliwości kursowania autobusów w niedziele niehandlowe, czyli… niemal wszystkie (LINK: https://warszawawpigulce.pl/w-niedziele-niehandlowe-komunikacja-rzadziej-w-przyszlym-roku-to-prawie-wszystkie/)! 

https://warszawa.wikia.org/

„Chcą nas odciąć od Śródmieścia! Drodzy Mieszkańcy,

za parę miesięcy Zarząd Transportu Miejskiego chce pozbawić nas jedynego połączenia ze Śródmieściem, w tym z Uniwersytetem Warszawskim. Linia 102 ma zostać skrócona i kursować na trasie: PKP Olsztynka Grochowska – Rondo Waszyngtona. Niestety, to nie żart, a oficjalna propozycja, która figuruje na stronie. Nie pozwólmy na odcięcie naszej dzielnicy i pozbawianie sensownego dojazdu. Metro wszędzie nie dojeżdża, tymczasem decydenci zachowują się tak, jakby nic poza wspomnianym środkiem transportu nie istniało. Drodzy Grochowianie, nie gódźmy się na to! Linia 102 nie musi kończyć biegu na Młynowie, ale jej trasa do Traktu Królewskiego jest nienaruszalna i pokażmy, że z nas nie robi się idiotów!” – pisze Pan Adam Kieryluk na grupie mieszkańców Grochowa.
Post spotkał się z ogromnym odzewem, w którym mieszkańcy przyznają rację Panu Adamowi.
„Kochani, po pierwsze – dziękuję za tak gorącą dyskusję. Po drugie – cieszę się, że będę współuczestniczył w interwencji. Mimo iż na Grochowie mieszkam dopiero trzeci rok, to nie ukrywam,że jak pokochałem Warszawę, tak też pokochałem Kamionek/Grochów i uważam, że trzeba solidarnie działać, jeśli sprawa dotyczy nas wszystkich. Stąd też mam nadzieję, że przy pomocy odpowiednich reprezentantów naszej dzielnicy uda się zachować ważną dla nas linię. Jeśli chodzi o szczegóły techniczne: ZTM postawi nam dwie bariery: po pierwsze wypycha 102 z Młynowa, na którym pojawi się metro. Po drugie – może zasłaniać się korkującymi okolicami Tamki. Po całodziennej analizie, opracowałem pewien kompromis, dzięki któremu zachowamy połączenie Grochowa z Traktem Królewskim. Od Ronda Waszyngtona 102 powinna być skierowana przez: Most Poniatowskiego, PKP Powiśle, Foksal, Ordynacką, Uniwersytet, Hotel Bristol, Plac Zamkowy, Plac Teatralny, Plac Bankowy do krańca przy ulicy Bielańskiej. W tej sposób połączenie z Krakowskim Przedmieściem zostanie utrzymane, wyeliminujemy źródło opóźnień i mamy asa w rękawie, bo na przystanku przy Bielańskiej kończy bieg tylko jedna linia – 222, tak więc miejsce jest.” – dodaje Pan Adam.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.