Groził siekierą pozbawieniem życia siostrze i jej mężowi

Policjanci z komisariatu w Karczewie zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Sobienie-Jeziory. Mężczyzna kilkukrotnie groził siekierą pozbawieniem życia siostrze i jej mężowi, a także bez powodu uderzał ich deską po całym ciele oraz uszkodził okulary szwagra. Podejrzany już usłyszał trzy zarzuty. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Fot. Shutterstock

W zeszłym tygodniu policjanci z komisariatu w Karczewie natychmiast udali się do jednej z posesji na terenie gminy Sobienie-Jeziory, gdzie według zgłoszenia miał awanturować się pijany mężczyzna.

Na miejscu w rozmowie z kobietą, policjanci ustalili, że jej pijany brat, bez powodu zaczął ją i jej męża uderzać deską po całym ciele. W pewnym momencie wziął siekierę i zaczął grozić im pozbawieniem życia, a oni realnie obawiali się spełnienia tych gróźb. Nadmieniła, że w wyniku tej awantury brat również uszkodził mężowi okulary. Pokrzywdzona także wspomniała, że wszyscy zamieszkują jedną posesję. Funkcjonariusze zauważyli u kobiety liczne rozcięcia głowy oraz spuchniętą rękę, a u jej męża liczne krwawe zadrapania i opuchlizny na dłoniach i twarzy, wówczas na miejsce niezwłocznie wezwali załogę pogotowia ratunkowego. Przybyły na miejsce zespół służb ratunkowych udzielił niezbędnej pomocy medycznej pokrzywdzonym i zabrał kobietę do szpitala.

Następnie funkcjonariusze zatrzymali wskazanego sprawcę. 64-latek trafił do policyjnej celi. W tracie zatrzymania miał 0,2 promila alkoholu w organizmie.

Śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili 64-latkowi trzy zarzuty dotyczące uszkodzenia ciała, uszkodzenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Garwolinie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c